3 OCAK

BOZCAADA, GEZİ

Bugün güneşli bir sabaha uyandık. Sanki günlerdir süren fırtına hiç olmamış gibiydi her şey, adeta bir bahar sabahı. Doğa ne kadar ilginç, rüzgar durulup güneş yüzünü gösterdiği an kendini yenilemeye kaldığı yerden devam ediyor. Fırtına dinince insan hemen dışarı çıkıp bakmak istiyor. Ağaçlar nasıl? Bağlar ne durumda? Kediler sokaklara çıkmış mı? Rüzgar gülleri dönmekten yorulmuşlar mı?

Güneşle birlikte adanın kış renkleri de ortaya çıktı. Turuncunun tüm tonları ve nefti yeşiller. Bir de masmavi bir gökyüzü var, bulutlar da beyaza dönmeye başladı.  Kısacası her şey yavaş yavaş normale dönüyor; kapılı kapıların arkasından çıkıp etrafı toplamalı, aşağı inip sebze meyve almalı biraz. Eski toprak arabamızın da üstündeki karı silkeleyip güzel manzaralar görme vakti geldi. Hem Efe ve Poyraz da kış bahçesinde oturup dışarıyı camdan izlemekten çok sıkılmış artık. Efe eğer dışarı çıkabilirse bir süre koşabileceğini söyledi bize – ki en son 2007’de henüz bir yavruyken koşmuştu – ve bu hepimizi oldukça şaşırttı.

Mutluyduk bugün.

Processed with VSCOcam with f2 presetProcessed with VSCOcam with f2 presetProcessed with VSCOcam with f2 presetProcessed with VSCOcam with f3 presetProcessed with VSCOcam with f2 presetProcessed with VSCOcam with f2 presetProcessed with VSCOcam with f2 presetProcessed with VSCOcam with f2 presetProcessed with VSCOcam with f2 presetProcessed with VSCOcam with f3 preset

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s